نظرات خوانندگان

آقای جمشید سلمانیان ساکن تهران

من مترجم و روزنامهنگار هستم. صبح یکی از روزهای خرداد 1388 پسرم از ناحیه بیضه ابراز ناراحتی کرد. با مراجعه به کتاب همه کودکان سالماند اگر... متوجه شدیم که باید او را به صورت اورژانسی به بیمارستان برسانیم. فورا پسرم را به بیمارستان فوقتخصصی هاشمینژاد در خیابان ولیعصر بالاتر از ونک رساندیم که در آنجا بعد از معاینه بسرعت او را به اتاق عمل منتقل کردند. در بیمارستان بود که متوجه شدیم پسرم دچار پیچش بیضه شده است. به من گفتند این عارضه بدون هیچ دلیل خاصی ممکن است برای هر پسر بین سنین 5 تا 25 ساله اتفاق بیفتد. در این حالت خون به بیضه نمیرسد و همین باعث کبودی و از بین رفتن آن میشود. خانم پروفسوری که شاگردانش پسرم را عمل کرده بودند، در دیداری که با ایشان داشتیم گفت: شما واقعا بموقع اقدام کردید، اگر پسرتان را یک ساعت دیرتر به بیمارستان رسانده بودید، مجبور میشدیم بیضههایش را خارج کنیم. وی افزود: این بلا بر سر پسر برادر خود من آمد. او دچار پیچش بیضه شد اما متاسفانه او را دیر به بیمارستان رساندند و مجبور شدند بیضههایش را خارج کنند.

پس اغراق نیست اگر بگویم که من سلامت پسرم را مدیون کتاب همه کودکان سالماند اگر... میدانم.

توضیح: بزرگترین امتیاز کتاب همه کودکان سالماند اگر و دیگر کتابهای این مجموعه، طبقهبندی مطالب آنهاست، به صورتی که با مراجعه به فهرست ابتدای کتاب یا نمایه آخر کتاب، میتوان فورا مطلب مورد نیاز را پیدا کرد. مطلب مورد اشاره آقای جمشید سلمانیان در صفحه 106 (نمودار درد شکم) قرار دارد.

 

آقای رشید علیزاده ساکن سوئد

یکی از بستگان من چند سال پیش کتابی به نام همه کودکان سالماند اگر را از ایران برایم فرستاد. مدتی بود همسرم دچار ناراحتی چشمی شده بود و مدام از چشمهایش اشک میآمد. پزشک ما در سوئد گفت که این مشکل با یک عمل سرپایی برطرف میشود و وقتی برای عمل جراحی معین کرد. چند روز قبل از موعد عمل، با خودم گفتم درست است که کتاب همه کودکان سالماند اگر مربوط به کودکان است، ولی بد نیست مشکل همسرم را در آن جستجو کنم. اتفاقا در مورد این مشکل دقیقا در این کتاب صحبت شده بود. کتاب میگفت که این مشکل احتمالا مربوط به انسداد مجرای اشکی است و گاهی با چند روز ماساژ ملایم ناحیه بین بالای بینی و زیر چشم، این انسداد برطرف میشود. در غیر این صورت ممکن است نیاز به عمل جراحی سرپایی باشد. به توصیه کتاب عمل کردیم و با کمال تعجب مشکل همسرم بدون نیاز به عمل جراحی برطرف شد!

 توضیح: مطلب مورد اشاره آقای رشید علیزاده در صفحه 165 کتاب همه کودکان سالماند اگر (انسداد مجرای اشک) قرار دارد.

 

خانم ناشناس ساکن تهران

ما شب قبل در منزل آقای ... که معاون وزیر بازرگانی هستند میهمان بودیم. پس از شام چند بچه مشغول بازی و هیاهو بودند. ناگهان پسربچه کوچک صاحبخانه دلش را گرفت و روی زمین نشست. کودک از درد شکم به خود میپیچید. هر کس چیزی میگفت. خانمهای مسن معتقد بودند باید به کودک آب داغ یا چای داغ مخلوط با نبات بدهیم. پدر کودک بدون اینکه اجازه دخالت به کسی بدهد، فورا به سراغ کتابخانه رفت و کتابی از آن بیرون آورد و بسرعت صفحه خاصی را جستجو و مطالعه کرد. بعد گفت این مشکل پیچش روده است و باید فورا کودک را به بیمارستان برسانیم. در بیمارستان کودک را فورا به اتاق عمل بردند و گفتند مشکل پیچش روده است و باید با عمل جراحی برطرف شود. ضمن اینکه اگر هرنوع خوراکی یا نوشیدنی به کودک داده بودید، به احتمال زیاد موجب پاره شدن رودهها و مرگ او میشد.

بعدا متوجه شدم کتابی که پدر کودک به آن مراجعه کرده بود، کتاب همه کودکان سالماند اگر... بود.

توضیح: مطلب مورد اشاره این خانم در صفحه 106 (نمودار درد شکم) قرار دارد. مطلب فوق را خانمی چند سال قبل طی تماس تلفنی با دفتر انتشارات مطرح کردند.

 

خانم انصاری در قسمت معرفی کتاب برنامه طعم زندگی شبکه 3 تلویزیون

قیمت این کتاب واقعا مناسب است (همه کودکان تیزهوشند اگر) با این چاپ و کیفیتی که دارد ... شاهکار است به نظر من. این گونه کتابها خیلی مفید میتوانند باشند.

توضیح: متن فوق از گفتار برنامه تلویزیونی فوقالذکر برداشت و بازنویسی شده است.

 

خانم انصاری در قسمت معرفی کتاب برنامه طعم زندگی شبکه 3 تلویزیون

کتابی آوردهام که خیلی به نظرم جالب است (همه کودکان سالماند اگر)، هم از نظر صفحهآرایی و رنگبندی خیلی جالب است و هم موضوع کتاب برای خانوادهها بسیار مفید است ...

فکر میکنم کتاب خیلی جالبی است، تصاویر کاملا گویاست، نوع جدولبندی کتاب به صورتی است که هر کسی میتواند خیلی راحت از این کتاب استفاده کند. در زمینه تربیت کودکان کتابهای بسیاری وجود دارد، ولی این کتابی اجمالی است که میتوان خیلی سریع با مطالب آن آشنا شد و از مطالب آن خیلی کمک گرفت ... خیلی جالب است که با توجه به کیفیت کتاب و چهاررنگ بودنش، قیمتش بسیار مناسب است ... اگر شما فرزندی در خانه دارید، حتما اگر این کتاب را داشته باشید بسیار بسیار مفید میتواند باشد.

توضیح: متن فوق از گفتار برنامه تلویزیونی فوقالذکر برداشت و بازنویسی شده است.

 

وبلاگ زیبای زندگی، مطلب غذای بچه

کتابهایی من گرفته بودم از قبل برای نازدونه که کتابهای خوبی هستن برای کسانی که بچه کوچیک دارن.البته چهار جلده که من سه تاشو گرفتم.

1-همه کودکان تیزهوشند اگر...    نویسنده: میریام استاپرد    ترجمه: دکتر سهراب سوری

این کتاب راهنمای خیلی خوبیه از زمان تولد تا 4 یا 5 سالگی بچهها که برای هر موردی چه کاری باید انجام داد.

2-همه کودکان سالماند اگر...   نویسنده: دکتر برنارد والمن    ترجمه: امیر صادقی بابلان

راهنمای خوبی برای انواع بیماریها و نحوه درمان آنها.که انشالله هیچ وقت نیازتون نشه.

3-تغذیه و آشپزی برای همه کودکان   نویسنده: آنابل کارمل    ترجمه: امیر صادقی بابلان

نویسنده این کتاب غذاهای این کتاب رو برای سه تا بچههاش درست میکرده و از تجربیاتش نوشته. این کتاب هم میتونه کمک باشه برای مادران.

 

توضیح: نشانی اینترنتی مطلب فوق چنین است:

http://mylittlebirdies.blogfa.com/post/5/%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DA%86%D9%87

 

وبلاگ اطلاعات نوزاد و کودک، مطلب کتاب برای بابا و مامان آی آنا

امروز بابای آی آنا که قراره به زودی به دنیا بیاد زنگ زد گفت چند تا کتاب خوب می خوام به درد بخور با خودمون گفتیم کتابهایی که خودمون گرفتیم و خوندیم و قراره بعدا بخونیم و بزنیم اینجا شاید به درد بقیه هم بخوره.

همه مادران سالمند اگر ... ترجمه امیر صادقی بابلان - نشر دانش ایران ( بابای آی آنا زودی برو این کتاب و بگیر الان خوش موقعه..)

همه کودکان سالمند اگر ... ترجمه امیر صادقی بابلان - نشر دانش ایران

همه کودکان تیز هوشند اگر ... نشر دانش ایران

....

توضیح: نشانی اینترنتی مطلب فوق چنین است: http://kianainfo.blogfa.com/post-5.aspx

 

خانم بهاره در پاسخ به سوال یک کاربر در وبسایت www.ninisite.com

سلام
من چون از خانواده دور هستم، مجبور بودم كه يه عالمه كتاب بخرم، چون هيچ تجربه اي هم نداشتم در بچه داري
ولي از بين اون همه كتاب اينها كتابهاي خوبي هستند


همه مادران سالمند اگر .... ترجمه امير صادقي بابلان نشر دانش ایران
همه كودكان سالمند اگر .... ترجمه امير صادقي بابلان نشر دانش ایران
تغذيه و آشپزي براي همه كودكان ... ترجمه امير صادقي بابلان نشر دانش ایران
حاملگي هفته به هفته و دانستني هاي پس از تولد .... ترجمه و گردآوري مانيتا خليلي پور دارستاني منصور صاببري نشر ديباج
اين كتاب همه كودكان سالمند اگر خيلي جالبه، تمام بيماريهاي كودكان رو با علائم ، نحوه برخورد ، نياز به مراجعه به پزشك و ... رو به صورت چارت نوشته ... اين 2تا كتاب اول رو حتما بخر

 نشانی اینترنتی مطلب فوق:

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=225730&postID=9358107#9358107

 

مدیر وبسایت دبستان دخترانه رازی در پاسخ به سوال یک کاربر

سوال: لطفا خلاصه ای از شرایط مهم و حساس دوران بلوغ (پزشکی،بهداشتی،تغذیه و...) در قالب جزوه در اختیار خانواده ها قرار گیرد

پاسخ مدیر سایت: شما می توانید به کتاب: همه دختران باید بدانند تالیف: دکتر میریام استاپرد ترجمه : امیر صادقی بابلان ویرایش : دکترفرهاد سوری نشر دانش ایران

البته من چاپ سوم این کتاب 1387 را دارم. مدیریت سایت
 

 

وبلاگ شب و روز، مطلب نامههای جوجویی

او میتواند صدای شما را بشنود و اگر خواب باشد شاید از صدای بلند موسیقی بیدار شود. ممکن است انواع خاصی از موسیقی را ترجیح دهد و با حرکات خود این امر را نشان دهد. با شنیدن صداهای ناگهانی تکان میخورد.

کتاب همه مادران سالم اند اگر ...، تالیف الیزابت فنویک ترجمه امیر صادقی بابلان، نشر دانش ایران

از 10 روز قبل که بابایی این مطلب رو توی این کتاب خونده، تا حالا بیشتر از 10 جلد کتاب برای من خریده و همشونم برام خونده.

 

توضیح: مطلب مورد اشاره وبلاگ فوق در صفحه 164 کتاب همه مادران سالم اند اگر نوشته شده است.

نشانی اینترنتی مطلب فوق:

http://www.gejagunduz.blogfa.com/8802.aspx

 

وبلاگ تولدی دیگر، مطلب معرفی کتاب

 

همه کودکان تیزهوشند اگر ...: چگونه استعدادهای واقعی کودک خود را کشف و تقویت کنیم
 

 
ناشر: نشر دانش ایران
دارای 192 صفحه در قطع وزیری
نکته جالب اینکه این کتاب از 86 تا کنون پنجاه و سه بار به چاپ رسیده که نشاندهنده تقاضای بالا میباشد .....
این آخرین کتابی هست که توی سال 91 مطالعه کردم و به دوستانی که متاهل هستند و لبخند و شیطنت کودک چاشنی و گرمابخش زندگیشونه پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنند .....

نشانی اینترنتی مطلب فوق: http://ttaanhhaa.persianblog.ir/1391/1/

 

وبلاگ دنیای فرشته کوچک ما، مطلب معرفی کتاب

تصمیم گرفتم کتابهایی که خواندم  و برایم مفید بودن در اختیار سایرین قرار بدهم لطفا اگر نظری دارید برایم بگذارید و کتابی مفید اگر سراغ دارید به من هم معرفی کنید با سپاس

....

همه مادران سالم اند اگر نوشته الیزابت فنویک  ترجمه امیر صادقی بابلان

...

نشانی اینترنتی مطلب فوق:

http://adrin1390.niniweblog.com/cat6.php

 

وبلاگ شیطونیهای نازنین زهرا، مطلب معرفی کتاب

خوب کتاب بعدی که تا الان بیشتر به دردم خورده (جون دخترم هشت ماهشه و خیلی تا الان مشکل زیادی در مورد مسایل اخلاق و تربیتیش نداشتم الحمدالله ) اسمش هست همه کودکان تیز هوشند اگر.... تالیف دکتر میریام استاپرد ترجمه دکتر سهراب سوری و امیر صادقی بابلان ناشرشم انتشارات ذهن آویزه قیمتشم6000 تومان این کتاب درباره رشد مهارت های کودکان بوسیله پدر و مادرها از طریق ابزار و روشهای راحت و ساده هست در مورد تقویت رشد ذهنی ,حرکتی ,دستی , اجتماعی شخصیتی و گفتاری و..... عوامل موثر بر رشد ,ابزارهای یادگیری مثل انتخاب اسباب بازی برای نوزاد از بدو تولد به بعد و ..... غیره صحبت میکنه من که خیلی استفاده کردم هم مراحل رشد و کارهایی که برای تقویت مثلا نشستن تقویت بینایی و...به دردم خورد هم متناسب با سن دخترم براش اسباب بازیهای مناسب خریدم که واقعا به درد دخترم می خوره

نشانی اینترنتی مطلب فوق: http://nazgol.niniweblog.com/tat1390|2-3.php

 

وبلاگ سایدا ناناز، مطلب کوچولوی دوست داشتنی ما

معرفی چند تا از کتابهای مامان سارا برای داشتن یه کوچولوی سالم وشاد

1)همه مادران سالمند اگر... ترجمه: امیر صادقی بابلان(واقعا مفیده وشامل راهنمای کامل مراقبتهای دوران بارداری و نگهداری از نوزاده)

2)همه کودکان سالمند اگر.... ترجمه://

3)همه کودکان تیزهوشند اگر.....ترجمه://

نشانی اینترنتی مطلب فوق:

http://sayda88.persianblog.ir/tag/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA_%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9

 

خانم الهام در سایت مجله الکترونیکی ویستا

همه کودکان تیزهوشند اگر...: (چگونه استعدادهای واقعی کودک خود را کشف و تقویت کنیم)
نویسنده:میریام استاپرد، مترجم: سهراب سوری، امیر صادقی بابلان، ناشر: نشر دانش ایران

این کتاب میتونه در هر مرحله از رشد کودک راهنمای خوبی برای والدین باشه.
مطالب در نهایت سادگی و روانی و بدور از شاخ و برگ دادن اضافی به مطالب آورده شده و خواننده به هیچ عنوان گیج نمیشه. در هر کدوم از ستونهای نمودارهای رشد بخشی با عنوان چگونه میتوانید کمک کنید آورده شده که به نظرم جالب بود. در کل با این کتاب میتونین دید وسیعتری نسبت به فرزندتون پیدا کنید و توقعاتتون رو در حد بچهتون حفظ کنید.این کتاب رو به همه والدینی که به رشد و سلامت فرزندشون اهمیت میدن توصیه می کنم.
 

نشانی اینترنتی مطلب فوق: http://vista.ir/?view=article&id=87503

 

کاربری با عنوان مامان مرجان در سایت www.niniweblog.com

یه کتاب بهتون معرفی میکنم حتما حتما تهیه کنین خیلی مفیده . خودم که اینقدر با تجربه م بعضی وقتا بهش مراجعه میکنم
نام کتاب: همه مادران سالمند اگر...
نوشته دکتر الیزابت فنویک ترجمه: امیر صادقی بابلان

نشانی اینترنتی مطلب فوق: http://www.niniweblog.com/commenting/?blogid=kian-e-baba&postid=40&timezone=33042

 

وبلاگ تازه عروس، مطلب دوستای گلم

مینا جونم: از اینکه به من اینقدر لطف داری ممنونم. مامانم همان ماههای اول زندگیم که شک کرده بود باردارم چند تا کتاب برام خرید: " همه مادران سالمند اگر..." تالیف: الیزابت فنویک. ترجمه: امیر صادقی بابلان. ویراسته: دکتر فرهاد سوری. خیلی کتاب کامل و خوبیه

نشانی اینترنتی مطلب فوق: http://tazearoos.blogfa.com/post-100.aspx

 

اینها فقط برخی از مطالب اظهار شده توسط خوانندگان مجموعه کتابهای تعلیم و تربیت بنیادین بود. اگر مایل هستید کلیه مطالب ذکر شده در منابع اینترنتی در باره مجموعه کتابهای تعلیم و تربیت بنیادین را بیابید، کافی است عبارت امیر صادقی بابلان را در گوگل جستجو کنید.

اگر شما نیز نظر یا تجربه‌ای در رابطه با مجموعه کتابهای تعلیم و تربیت بنیادین دارید و مایلید نظر شما در این صفحه (همراه نام شما یا بدون درج نامتان) ثبت شود، لطفا مطلب مورد نظر خود را (در صورت تمایل با قطعه عکسی از خود یا فرزندتان) به شماره 0912Tarbiat تلگرام کنیدد.

 

بازگشت به صفحه اصلی

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی